چگونه مشکل BESbswy را در Google API حل کنیم؟

نمایی از ساحتمان شرکت گوگل

اگر در سایت فارسی خودتان قصد دارید از Google API استفاده کنید برای مثال زمانی که می خواهیم با استفاده از نرم افزار نقشه گوگل امکاناتی را بسایتمان اضافه کنیم اکثراً در سایت های RTL با مشکل اسکرول افقی رو به رو خواهیم شد. برای رفع این مشکل می توانید از کد زیر استفاده کنید.

در واقع دلیل بوجود آمدن اسکرول افقی آن است که Google API به انتهای کد های سایت شما یک تگ Span اضافه می کند که دارای استایلی با مشخصات “left: -999px” می باشد. و از آنجا که نمی توان در این استایل ها تغییری ایجاد کرد، کد زیر می تواند در حل این مشکل راه گشا باشد.

توجه داشته باشید این کد بهترین راه حل برای این مشکل نیست اما تقریبا برای عموم وبسایت ها مشکل را برطرف خواهد کرد! کد زیر را در بخش هایی که از Google API استفاده کرده اید قرار دهید تا تگ Span ای که توسط گوگل به صفحه شما اضافه شده را حذف کند.

<script>
var clearDamnSpan = setInterval(function () {
 $('body > span').each(function () {
  if ($(this).text() === 'BESbswy') {
   //if you remove the element, You might see errors in Google Chrome
   $(this).hide();
   clearInterval(clearDamnSpan);
  }
 });
}, 500);
setTimeout(function () {
 clearInterval(clearDamnSpan);
}, 50000);
</script>

اگر نمی خواهید کد را بصورت HTML وارد کنید کافیست تگ <script> را حذف کنید.

تذکر: به تازگی گوگل به جای کلمه BESbewy از کلمه BESbswy استفاده می کند بنابرین لازم است کد خود را با این کلمه بروز کنید.

موفق باشید 🙂

محمد عنبرستانیمشاهده نوشته ها

Avatar for محمد عنبرستانی

توسعه دهنده و طراح وب و همچنین مهندس عمران هستم و البته به موضوعاتی مثل برندینگ، طراحی آرم (لوگو)، رسم و نقاشی، معماری و سایر هنر های بصری علاقه مند هستم! اینجا سعی می کنم اطلاعات مفید و آموزنده که در زمینه کاریم و علایقم هستن رو با شما به اشتراک بگذارم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید